TESTY SPRAWNOŚCIOWE

W miesiacu styczeń 2017 zostały wkonane testy przez naszych trenerów w każdej z grup.Będą one powtarzane w miesiacu marzec-czerwiec. Dzięki temu rodzice będa mogli śledzić postepy własnych adeptów .
TESTY:

NUMER 1 -ZWROTNOŚC BEZ PIŁKIMiejsce: Boisko, sala gimnastyczna.

Przybory: paliki,  taśma miernicza, stoper

Przebieg ćwiczenia:

Na sygnał START bieg wokół palików po kopercie , według rysunku. Próbę wykonuje się 2 razy. Liczy się lepszy czas próby mierzony z dokładnością do 0,1 s.NUMER 2 -Test prowadzenia piłki kopertą nogą lewą i prawą.

Miejsce: Boisko lub sala gimnastyczna,

Przybory: 5 chorągiewek, piłki, taśma miernicza, stoper,

Przebieg ćwiczenia:

Na sygnał zawodnik prowadzi piłkę z linii START między pięcioma chorągiewkami ma trasie A-B-C-D-E. Próba powtarzana jest dwa razy (raz prawą raz lewą nogą). Oceną zadania stanowi suma dwóch czasów próby mierzony z dokładnością do 0,1 sekundy.TEST NUMER 3 -Szybkość – sprint test 30m po trójkącie

Boisko lub sala gimnastyczna.

Przybory: Paliki.

Przebieg ćwiczenia:

Test szybkościowy polega na przebiegnięciu odcinka 30 m z maksymalną prędkością po trójkącie (bok 15 m) raz z lewej, raz z prawej strony. Ocenie podlega czas zawodnika na w/w odcinkach.TEST NUMER 3-Zwroty z piłką (FA)

Miejsce: Boisko lub sala gimnastyczna.

Przybory: piłka, 4 talerzyki lub pachołki.

Przebieg ćwiczenia:

Zawodnik ma za zadanie wykonać jak  najszybciej 9 zwrotów z piłką 3 różnymi sposobami między liniami o długości 4,57 – 5 m oddalonymi od siebie 4,57 – 5 m. Pomiar czasu rozpoczyna się w raz z poruszaniem się piłki leżącej na linii przez badanego zawodnika. Zawodnik musi poprowadzić piłkę od linii A do linii B, a następnie (gdy piłka przekroczy całym obwodem linię B) wykonać zwrot i poprowadzić piłkę z powrotem do linii A. Zawodnik kończy próbę przekraczając linię A i zatrzymując piłkę stopą. Próbę wykonuje się 1 raz. W przypadku gdy badany nie ukończył próby w prawidłowy sposób (poślizgnął się, przewrócił, nie przekroczył linii itp.) – próbę należy powtórzyć. Drugie błędne wykonanie oznacza dyskwalifikację zawodnika.

Uwaga: Młodsze kategorie wiekowe np. „Żak” oraz „Orlik” – zwroty dowolnymi sposobami. Pozostałe kategorie wiekowe – tak jak w opisie tekstu.

TEST NUMER 4-Koordynacja ruchowa – żonglerka nogą L i P
Miejsce: Boisko lub sala gimnastyczna.

Przybory: piłka , 4 talerzyki lub pachołki.

Przebieg ćwiczenia:

W polu 5×5 m zawodnik rozpoczyna próbę podnosząc piłkę nogą z ziemi i zaczyna żonglerkę (w tym czasie włączany jest stoper). Próba trwa 30 sekund i liczona jest liczba cyklów podbić piłki (cykl w tej próbie oznacza jedno odbicie nogą lewą lub prawą). Ocenie podlega liczba odbić piłki w cyklach w czasie 30 sekund. Próbę wykonuję się dwa razy. Odnotowuje się lepszy wynik.

Uwaga: Liczą się tylko odbicia piłki stopą. Dla młodszych kategorii wiekowych np. „Żak” – żonglerka: podłoże-stopa-podłoże-itd.

TEST NUMER 5 -UDERZENIA O ŁAWKĘ

Boisko lub sala gimnastyczna.

Przybory: piłka, ławeczka, pachołki.

Przebieg ćwiczenia:

Zawodnik musi uderzać piłkę wyłącznie wewnętrzną częścią stopy, o ławeczkę o wysokości max. 30 cm, znajdującej się na linii o długości 10 m. Odległość uderzającego od ławki nie może być mniejsza niż 5 m. Piłkę można uderzać po lub bez przyjęcia. Zawodnik wykonuję próbę 1 raz przez 30 sekund, a każde odbicie od ławeczki jest liczone. Podczas próby badany może raz skorzystać z zapasowej piłki (leżącej przy jednym ze słupków), bez zatrzymywania czasu.

Uwaga: W kategorii młodszej „Żak” – odległość uderzającego od ławki wynosi 3 

                                              ,,Uwierz w Nas ,a My pozwolimy Ci uwierzyć w Siebie ''